Hoppa till innehåll

Rosettas, kanelbullens dag och Hjälstaviken

Den här veckan har vi strulat med vår Internetuppkoppling … vi bytte leverantör, men det funkade inte, så nu har vi återaktiverat det gamla en månad med förhoppningen att det nya ska hinna lösa sig. Argh!

I onsdags träffade jag Anna och vi åt på Rosetta’s och tog en liten promenad. Trevligt!

I fredags var det kanelbullens dag och Pressbyråns bullar kostar just nu 10 kronor. Jag har ätit … fem? såna kanske? :) Goda!

Det har varit lite för mycket på sistone, men nu finns en plan för hur jobbet förhoppningsvis ska bli mindre spretigt i alla fall, så håller tummarna för att det ska kännas mindre stressigt.

Jag har redan skrivit om den härliga utflykten till Hjälstaviken i lördags.

Har sett tre filmer i veckan! Ovanligt! Hellraiser 3, Don’t Look Up och Rocket Man.

Läser: Har precis läst ut fina bokparet Den som måste döden dö och Den som måste livet leva av Linda Wahlund. Tror det blir Spökraketen av Tobias Söderlund härnäst.

Tittar på: Pörni och Serial Experiments Lain är fortfarande pågående, men har som sagt blivit en del film också.

Spelar: Wordfeud med Ingela. Minns inte om jag spelat dator denna vecka just?

Pusslar: Kitchen Chickens, har visst tappat bort det lite denna vecka men hoppas komma vidare snart!

Publicerat iVardagsliv

Bli först att kommentera

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *